^Powrót na górę

Witamy

Biblioteka

Oferta

Programy

Dariusz Kortko, Judyta Watoła - "Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga"

Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” - mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno.

Trudno pisać o kimś takim, zwłaszcza że na każdym kroku słyszeliśmy przestrogi: Musicie go pokazać w dobrym świetle, opisać zalety, pomijać wady, nie wolno szargać imienia...

Byłoby to łatwe, bo profesor dał się lubić. Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót. Z góry ostrzegamy tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny... Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy.  

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Rozenek Małgorzata - "Perfekcyjna pani domu"

Już dziś stań się perfekcyjną panią domu! Masz dość zalegających w zlewie brudnych naczyń i porozrzucanych na podłodze ubrań? Nie umiesz poradzić sobie z bałaganem w szafie? Nie potrafisz zachęcić męża i dzieci do utrzymywania porządku? Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę? Nie możesz usunąć uporczywej plamy z ulubionej sukienki? Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowały ład i harmonia? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, ta książka jest dla Ciebie! Małgorzata Rozenek pomoże Ci zmienić dom w nieskazitelne królestwo czystości. Dzięki wskazówkom zawartym w książce "Perfekcyjna pani domu. Poradnik" na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim mieszkaniu będzie lśnić! 

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Joanna Wilkońska - "Dzień pod dniu.Pierwszy rok zycia dziecka"


Czy noworodek widzi tęczę? Jak to naprawdę jest z tym smoczkiem? Kiedy skończyć z pieluchami?
Czy jajecznica to rzeczywiście dobry pomysł na posiłek?
Ta książka to niezwykły podręcznik odpowiedzialnej miłości do dziecka w jego pierwszym roku życia. Poparta pielęgniarską wiedzą autorki opowieść dostarcza wielu praktycznych wskazówek i porad. Znajdziemy tu także mnóstwo osobistych spostrzeżeń i sprawdzonych w życiu metod postępowania. Dzięki tej książce macierzyństwo stanie się radością zarówno dla dziecka, matki, jak i całej rodziny.
Doskonały poradnik dla każdej mamy.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Zbigniew Kołba - "Krioterapia.To warto wiedzieć.Leczenie bezsenności "

Zakres książki „Krioterapia. To warto wiedzieć” dotyczy dwóch bloków tematycznych. Krioterapia jako forma leczenia niską temperaturą oraz istotnych wiadomości związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu ze szczególnym uwzględnieniem „skupionego oddychania” jako sposobu wyjścia z bezsenności. Znaczący wpływ na powstanie drugiej części książki miała wizyta pacjenta, który opowiedział mi swój sposób wyjścia z depresji, pokonując bezsenność prostą, naturalną metodą, sposobem znanym od tysięcy lat.

 

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Jon Gabriel - 'Metoda Gabriela.Jak schudnąć bez diety"


Jon Gabriel nie tylko stracił ponad 100 kilogramów bez diet i operacji, ale... co niespotykane - nie ma na ciele żadnych śladów dawnej otyłości. Jego nowatorskie podejście do odchudzania podkreśla wpływ umysłu na wewnętrzną logikę ciała. Twoim ciałem steruje umysł, który decyduje o tym, czy jesteś szczupły, czy przybierasz na wadze.
Dzięki niesamowitej przemianie Jon stał się źródłem inspiracji dla tysięcy osób. SKORO JEMU SIĘ UDAŁO, TO MOŻE UDAĆ SIĘ KAŻDEMU. Unikalna metoda Jona poparta jest najnowszymi odkryciami naukowców w dziedzinie badań nad otyłością oraz czterema latami jego własnych badań nad znaczeniem biochemii, neurobiologii i udziału świadomości w odchudzaniu. Ich wynikiem jest prosta metoda BEZ DIETY, dzięki której nauczysz się jeść i żyć zdrowo.
Dzięki metodzie Gabriela dowiesz się, że:
- Twoje ciało ma powody, dla których utrzymuje taką a nie inną wagę - i to nie Twoja wina.
- Zbędne kilogramy to bariera ochronna, za pomocą której Twój umysł broni Cię przed problemami.
- Jeśli zmienisz swoje przekonania, zmienisz swoje ciało.
- Jak wybierać zdrowe i odżywcze jedzenie, które nakarmi komórki ciała i nie będzie Cię zmuszać do głodowania

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Rosello Ramon, Landázuri Pepe - "Naturalne metody leczenia bólu głowy"

Przewodnik po naturalnych metodach walki z bólem głowy
Miliony osób skarżą się na powracające bóle głowy, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie i odbierają radość życia. Według najnowszych badań dolegliwości te dotykają coraz większą część społeczeństwa i są związane ze współczesnym stylem życia.
Praktyczny poradnik, napisany przez dwóch specjalistów zajmujących się medycyną naturalną, skierowany jest do wszystkich, którzy cierpią na bóle głowy, ale nie chcą korzystać ze środków farmakologicznych, ponieważ wywołują one efekty uboczne, a przy długotrwałym zażywaniu tracą skuteczność.
Z książki dowiemy się, w jaki sposób powstaje ból głowy, jakie są jego przyczyny, a także co powinniśmy zmienić w naszym stylu życia, by uniknąć tego problemu.
Opisano naturalne sposoby leczenia bólu głowy oraz migreny, takie jak:
" fitoterapia
" masaże terapeutyczne, shiatsu
" techniki relaksacyjne, joga i medytacja
" akupunktura i digitopunktura
" technika Alexandra
" hydroterapia
" dietetyka i terapie związane z odżywianiem
" homeopatia
" aromaterapia i kwiaty Bacha
Medycyna naturalna, bez efektów ubocznych, z korzyścią dla naszego samopoczucia.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Andrea Cavelius , Birgit Frohn - "Zioła w medycynie naturalnej"


Celem tej książki jest zachowanie i przystosowanie do potrzeb dnia dzisiejszego dawnej wiedzy, która jest częścią naszego kulturowego dziedzictwa. Czytelnicy bedą z pewnością zaskoczeni, jak proste i skuteczne przeciw wielu powszechnym dolegliwościom są recepty naszych przodków. Opisy sposobów przygotowania leków ziołowych wzbogaca ciekawa i pouczająca wyprawa w długą historię medycyny ludowej, mającą tak sławnych przedstawicieli, jak Hildegarda z Bingen czy Samuel Hahnemann. Niniejsze compedium uzupełniają praktyczne wskazówki prowadzenia leczenia oraz szczegółowy leksykon ziół, wyjaśniający występowanie, czas zbioru i zastosowanie roślin.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Region

Kraj

Historia Pasymia

Zabytki

Instytucje i organizacje

Copyright © 2015. Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu  Rights Reserved.