^Powrót na górę

Witamy

Biblioteka

Oferta

Programy

Peter Wohlleben - "Sekretne życie drzew"

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Łukasz Przybyłowicz - "Atlas owadów polskich"

Wyruszmy na spotkanie z biedronką siedmiokropką, modliszką zwyczajną, żukiem wiosennym i wieloma innymi owadami.

Świat owadów bywa tajemniczy i niezwykły, zadziwia różnorodnością. Jedne gatunki urzekają swoim pięknem, inne mogą być dla ludzi utrapieniem, a nawet zagrożeniem. Na pewno jednak warto poznać je bliżej, gdyż niektóre są naprawdę fascynującymi stworzeniami.
W książce zaprezentowano ponad 90 gatunków żyjących w Polsce. Znalazły się tu owady malutkie i niepozorne z wyglądu oraz najwięksi polscy przedstawiciele niektórych grup. „Atlas owadów polskich” przyda się podczas rodzinnych i szkolnych wycieczek na łono natury, a nauczycielom pomoże urozmaicić lekcje przyrody.
Przejrzysty układ tekstu ułatwia zdobycie potrzebnych informacji. Opis każdego gatunku składa się z kilku części, które zwięźle charakteryzują jego:
*wygląd
*odżywianie
*rozmnażanie
*występowanie
Dla dociekliwych - informacje dodatkowe
Dzięki temu rozpoznawanie owadów nie powinno sprawiać trudności, a kolorowe fotografie dodatkowo w tym pomogą!

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Anna Przybyłowicz - "Atlas ptaków polskich"


Ptaki towarzyszą nam na każdym kroku, widzimy je i słyszymy wokół siebie, ale nie potrafimy rozpoznać większości okazów. „Atlas ptaków polskich” prezentuje ponad 90 gatunków znanych na terenie naszego kraju, mieszkających w miastach oraz poza nimi: w lasach, górach, na łąkach i torfowiskach. Książkę warto mieć przy sobie podczas rodzinnych i szkolnych wycieczek. Dzięki niej zarówno uczeń, jak i osoba
dorosła będą w stanie nazwać spotykane gatunki. To jednocześnie zaproszenie do zgłębiania wiedzy i inspiracja do dalszych poszukiwań przyrodniczych.
Opis każdego gatunku składa się z kilku części, które zwięźle charakteryzują jego:
*wygląd
*odżywianie
*rozmnażanie
*występowanie
Dla dociekliwych - informacje dodatkowe
Taki układ tekstu pozwala szybko dotrzeć do poszukiwanych informacji, a rozpozawanie ptaków ułatwią także kolorowe fotografie!
Wyruszmy na spotkanie z bocianem, skowronkiem, sikorą bogatką i wieloma innymi ptakami.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Carolyn Fry - "Świat. Największe wyzwania ekologiczne"


Książka przedstawia wpływ, jaki działalność ludzi wywiera na środowisko naszej planety. W przystępny sposób prezentuje współczesny stan wiedzy ekologicznej, m.in.: zmiany składu atmosfery, efekt wywierany przez tzw. Gazy cieplarniane, wzrost poziomu mórz, katastrofy związane ze zmianami klimatycznymi, spowodowane przez ludzi zwiększanie emisji dwutlenku węgla i tlenków azotu do atmosfery, ewolucję gatunków. Autorka porusza istotne kwestie dotyczące zmian klimatycznych. Uwzględniając przeobrażenia środowiskowe, kulturowe i technologiczne, które najprawdopodobniej dokonają się w XXI wieku i później, stara się wzbudzić w czytelniku świadomość ekologiczną i uprzytamnia, jak możemy zatrzymać bądź odwrócić niekorzystne zmiany.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Atlas drewna"Atlas drewna" to wydawnictwo przeznaczone dla leśników, pracowników tartaków, cieśli, stolarzy projektantów wnętrz, architektów, rzeźbiarzy i wszystkich, którzy interesują się obróbką drewna.

W książce znajdują się najważniejsze informacje o 30 gatunkach drzew środkowoeuropejskich i ich drewnie.
Na kolorowych fotografiach przedstawiono pokroje drzew, ich pąki, liście, kwiaty, owoce i korę. Fotografie drewna obejmują trzy przekroje: poprzeczny, styczny i promieniowy oraz detale ułatwiające identyfikację gatunku drewna na zdjęciach makro- i mikroskopowych. Opisy podstawowych cech ułatwiających określenie gatunku i gęstość drewna oraz przykłady zastosowania w przemyśle i rzemiośle.

Atlas powstał przy współpracy z Wyższą Szkołą Architektury Budownictwa i Drewna HSB Burgdorf/Biel oraz Szkołą Techniczną HF Holz Biel - Szwajcaria.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

"Drzewa Świata" - Ilustrowana encyklopedia

Ta pięknie ilustrowana (3000 akwareli, map, fotografii) książka zawiera opis 1300 najbardziej znanych gatunków drzew na świecie - od majestatycznych sekwoi po małe drzewka ogrodowe. Można ją traktować jako przewodnik do pracy w terenie lub jako podręcznik wprowadzający czytelnika w cykl życia drzew, ich środowisko oraz cechy charakterystyczne rozmaitych gatunków.

Obszerny wstęp przedstawia genezę drzew, ich ścieżki ewolucji oraz mechanizmy, dzięki którym przystosowały się do rozmaitych warunków środowiskowych. Każdej z części drzewa - korze pniu, liściom, szyszkom, kwiatom i owocom - poświęcono osobny dział, wyjaśniając odgrywaną przezeń rolę. Osobno omówiono strefy klimatyczne, w których występują drzewa - od mroźnej tajgi po pustynne równiny.

Po wstępie następuje ilustrowana encyklopedia najczęściej spotykanych, najpopularniejszych oraz najbardziej charakterystycznych drzew występujących na świecie. Każdemu z opisanych gatunków towarzyszą akwarele ukazujące sylwetkę drzewa, a także szczegółowy opis cech charakterystycznych, takich jak barwa kory, kształt i rozmiary liści, okres kwitnienia , typowe wymiary oraz ogólny pokrój. Opisy ułatwiają rozpoznawanie poszczególnych gatunków w ich naturalnym środowisku. Wybrane cechy charakterystyczne drzew zilustrowano fotografiami.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Region

Kraj

Historia Pasymia

Zabytki

Instytucje i organizacje

Copyright © 2015. Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu  Rights Reserved.