^Powrót na górę

Witamy

Biblioteka

Oferta

Programy

Projekty

Książki nowe

Mishani D.A. - "Chłopiec który zaginął"

Przed nami Awi Awraham, izraelski detektyw XXI wieku! Atmosfera zagrożenia, liczne zwroty akcji, trudne do przewidzenia zakończenie - "Chłopiec, który zaginął" to wciągająca powieść debiutującego pisarza , porównywanego do Henninga Mankella i Stiega Larssona. Pewnego dnia szesnastoletni Ofer, mieszkający na przedmieściach Tel Awiwu, wychodzi z domu do szkoły i znika bez śladu. Inspektor policji Awraham Awraham ma poczucie winy, ponieważ zgłoszenia zaginięcia początkowo nie potraktował poważnie. Zdeterminowany, by odnaleźć chłopca, powoli zatraca się w pełnym mylnych tropów śledztwie. Im więcej detektyw dowiaduje się o chłopcu i jego życiu, tym bardziej... oddala się od prawdy. Tylko jeden człowiek, sąsiad Ofera i jego korepetytor, Ze'ew Awni, ma coś do powiedzenia Awrahamowi. Ale czy jego zeznanie pomoże rozwiązać sprawę, zanim będzie za późno? Opowiedziany z perspektywy dwóch bohaterów, "Chłopiec, który zaginął" to trzymająca w napięciu historia. Dror A. Mishani sugestywnie opisuje życie w Izraelu i tworzy niezapomnianą postać nietuzinkowego, a zarazem zupełnie zwyczajnego detektywa, prowadzącego dochodzenie, które zupełnie wymknęło się spod kontroli.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Książka na telefon

Uprzejmie informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu w porozumieniu z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Publicznym Gimnazjum w Pasymiu zamierza wprowadzić nową usługę biblioteczną o nazwie "Książka na telefon" .

Usługa ta polegać będzie na nieodpłatnym dostarczaniu książek osobom niepełnosprawnym oraz osobom w podeszłym wieku mającym problemy z poruszaniem się.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy dostarczymy Państwu ulubione książki, zapiszemy do biblioteki, pomożemy wybrać ciekawe pozycje książkowe. Docelowo usługą chcielibyśmy objąć całą gminę Pasym. Osoby chętne do skorzystania z nowej usługi prosimy o kontakt z biblioteką pod nr tel. (89)621-21-17 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUGI "KSIĄŻKA NA TELEFON"

 1. Usługa "Książka na telefon" polega na bezpłatnym dostarczeniu do domu czytelnika książek będących własnością Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pasymiu.
 2. Z usługi mogą korzystać osoby niepełnosprawne ruchowo lub osoby w podeszłym wieku mające problem z poruszaniem się.
 3. Podstawą do rozpoczęcia świadczenia usługi jest zgłoszenie zapotrzebowania na usługę i wypełnienie karty zapisu dla osoby,której będzie świadczona usługa.
 4. Książki będą wymieniane po telefonicznym zgłoszeniu do MBP Pasym najpóźniej do końca następnego dnia roboczego.
 5. Osoby korzystające z usługi, zobowiązane są do przestrzegania regulaminu wypożyczeń MBP Pasym.
 6. Biblioteka oraz wolontariusze, w miarę możliwości pomagają w doborze literatury.
 7. Usługa jest świadczona dla mieszkańców miasta i gminy Pasym.
 8. Biblioteka zastrzega sobie prawo do odmowy świadczenia usługi:
  • gdy zamawiane książki nie są bezpośrednio przeznaczone dla osoby objętej świadczeniem
  • w dni wolne od pracy
  • gdy dana osoba wykorzystuje usługę do innych celów niż w regulaminie
 9. Biblioteka ma prawo do przesunięcia terminu dostarczenia lub odebrania książek w przypadku braku wolontariuszy w danym okresie
 10. Biblioteka ma prawo do odmowy świadczenia usługi w przypadku notorycznego łamania niniejszego regulaminu oraz regulaminu wypożyczeń MBP Pasym

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Region

Kraj

Historia Pasymia

Zabytki

Instytucje i organizacje

Copyright © 2015. Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu  Rights Reserved.