Inauguracja działalności Działu Regionalnego i Dokumentacji Życia Społecznego

O Pasymiu i dla Pasymia. O mieszkańcach i dla mieszkańców. W tych dwóch zdaniach zawiera się prawie cała idea powstania Działu Regionalnego i Dokumentacji Życia Społecznego. Prawie, bo w nowo powstałym dziale chcemy dodatkowo promować piękny region Warmii i Mazur. Od tej pory nasze miasto zyskało specjalne miejsce , którego wielu osobom tak bardzo brakowało. Miejsce w którym zapoznasz się z historią miasta i jego mieszkańców. Miejsce , które mamy nadzieję będzie się prężnie rozwijać dzięki mieszkańcom Pasymia. A wszystko to pod jednym hasłem: Ocalić od zapomnienia !
Zapraszamy serdecznie na inaugurację działalności w poniedziałek 27 września 2021r. o g. 17.00. Do zobaczenia

DKK 9

DKK 8

INFORMACJA

Od dnia 15 czerwca 2021 roku możliwy jest wolny dostęp do półek, jednak cały czas zachęcamy do zamawiania książek przez Internet lub telefon.
W bibliotece obowiązuje nakaz noszenia maseczek, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zachowania dystansu.
Zwracane książki należy włożyć do oznaczonego pojemnika na wejściu do biblioteki.
Jednocześnie w wypożyczalni może przebywać 6 osób
Dostęp do pracowni komputerowej ograniczony o połowę.
Prosimy, by czas spędzony w bibliotece był możliwie jak najkrótszy.
Dbajmy o siebie i innych i przestrzegajmy zasad.

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

Materiał opublikowany na prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Inspektoratu w Szczytnie

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Chcemy aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierali na konto swoje świadczenia, płacili  rachunki oraz robili  zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki używali karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy pokazać  naszym klientom, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Nasi klienci dowiedzą się:

  • jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
  • jak założyć konto bankowe,
  • jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,
  • o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.

Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez internet można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

 

Projekt „Sieć na kulturę”

Prowadzimy zapisy na bezpłatne zajęcia online dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lub 15-18 lat z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

Są one adresowane do osób interesujących się fotografią, cyfrową obróbką zdjęć, tworzeniem różnego rodzaju grafik komputerowych. Zajęcia będą składały się z 15 dwugodzinnych spotkań (2x45min). Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie ustalony po zebraniu się grupy projektowej. Pierwsze zajęcia już w styczniu .

Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu, wraz z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie olsztyńskim”.

Celem projektu jest:

  • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Zachęcamy do kontaktu przez adres e-mail mbppasym@wbp.olsztyn.pl lub tel (89)621-21-17
  • DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE DLA UCZESTNIKÓW PONIŻEJ 13 ROKU ŻYCIA

DOKUMENTY ZGŁOSZENIOWE DLA UCZESTNIKÓW POWYŻEJ 13 ROKU ŻYCIA

Proszę wypełnić i przesłać skan na mbppasym@wbp.olsztyn.pl lub bibliotekapasym@gmail.com lub dostarczyć do MBP Pasym osobiście. Po przesłaniu skanu oryginały dokumentów można dostarczyć w terminie późniejszym.

ZAPRASZAMY

Nowy system biblioteczny MAK+

Szanowni Państwo Informujemy, iż tylko do 22 listopada 2020 będziemy realizować zamówienia książek przez nasz dotychczasowy system. Zachęcamy się do zapoznania z naszą nową platforma do zamawiania książek.Aby posiadać konto w nowym systemie, trzeba będzie wejść na którąś z poniższych stron i samodzielnie je założyć podając dotychczasowy nr czytelnika i nr PESEL. Planowane przejście na nowy system rezerwacyjny od 23 listopada. W przypadku problemów z założeniem konta prosimy o kontakt z biblioteką

MBP Pasym

https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/523002529

Dla Fili w Gromie

https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/523002530

Dla obydwu bibliotek

https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/astart/1167