Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu - XV Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Oriana Fallaci -"Wywiad z władzą"

Bezkompromisowa, niezależna, odważna, charyzmatyczna - Oriana Fallaci to jedna z najbardziej znanych dziennikarek XX wieku. Kobieta, przed którą czuli respekt wielcy tego świata. "Wywiad z władzą" to drugi po bestsellerowym "Wywiadzie z historią" tom rozmów przeprowadzonych przez Fallaci z wpływowymi postaciami międzynarodowej sceny politycznej. Słynna włoska dziennikarka zadaje celne - często niewygodne - pytania. Jej rozmówcami są m.in. Robert Kennedy, ajatollah Chomeini, Kaddafi, Dalajlama, Faruk Kadumi, Sandro Pertini, Deng Xiaoping, Mieczysław Rakowski, Ariel Sharon. Znajdziemy tu także legendarny wywiad z Lechem Wałęsą pochodzący z marca 1981 roku. Fallaci jak zwykle jest niepokorna i nieustępliwa, a jej rozmowy przeradzają się często w iście sensacyjne reportaże, jak opis wizyty u Chomeiniego w Teheranie tuż po rewolucji albo pełna ironii opowieść o odwiedzinach w Libii u Kaddafiego. Od słownych utarczek do zapewnień o przyjaźni, emocjonalnie a zarazem twardo i rzeczowo - "Wywiad z władzą" to obowiązkowa lektura dla wielbicieli dobrego dziennikarstwa.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line7,11,25,27