Dominika Smoleń - "Cena naszych pragnień"

Bo miłość jest przecież najbardziej szalonym uczuciem, które może zawładnąć człowiekiem. Nie ma od niego ucieczki. Głupotą jest więc sądzić, że nigdy nas nie dopadnie – zrobi to, wcześniej lub później. A wtedy będziesz błagać, żeby jak najdłużej z tobą pozostała.

Ale ona nie jest łaskawa.

Nigdy nie była. I nigdy nie będzie.

Nastoletnia Oliwia przenosi się razem z mamą i bratem bliźniakiem do innego miasta. Zaczyna naukę w szkole z internatem i musi zdobywać pozycję w nowym środowisku. Jak każda nastolatka czeka także na pierwsze zakochanie. Oliwia odnajduje swoją miłość na lekcji angielskiego, ale… to nie jest szczęśliwa miłość.

Poruszająca, wstrząsająca powieść młodej autorki o wzajemnej fascynacji uczennicy i nauczycielki. Odważny głos o poszukiwaniu tożsamości. Także seksualnej.

Bezpłatne oprogramowanie dla bibliotek

Uprzejmie informujemy, iż w ramach Programu Rozwoju Bibliotek otrzymaliśmy od firmy Microsoft bezpłatne oprogramowanie w tym min najnowsze systemy operacyjne oraz .

Office 2010 -pakiet aplikacji biurowych

OneNote 2010-notatnik pracujący w trybie graficznym przeznaczony do łatwego tworzenia i organizowania notatek.

Project Standard 2010 aplikacja wspomagająca zarządzanie projektami, zasobami, czasem i finansami projektu. Jest to zaawansowane i bardzo popularne narzędzie oferujące czytelne narzędzia raportujące, rozbudowane interfejsy do zarządzania ważnymi aspektami projektu.

Visio Professional 2010- składnik pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office służący do tworzenia schematów i diagramów.

Rynkowa wartość darowizny ponad 4.000$. Już wkrótce aplikacje dostępne będą do skorzystania w MBP Pasym oraz w fili w Gromie. Serdecznie zapraszamy.