^Powrót na górę

Witamy

Biblioteka

Oferta

Programy

Projekty

Książki nowe

Linda Castillo - "Przysięga milczenia"

Istnieją sekrety tak mroczne, że nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego? Niektóre zbrodnie przesycone są tak niewyobrażalnym okrucieństwem, że lepiej by o nich zapomniano? W sennym i sielskim miasteczku Painters Mill w stanie Ohio żyją obok siebie od dwóch wieków Amisze i ?Anglicy?. Przed szesnastu laty seria brutalnych morderstw zakłóciła jednak spokojne życie mieszkańców. W następstwie przemocy miasteczko pozostało samo w poczuciu słabości i utraty pierwotnej niewinności. Kate Burkholder, młoda amiska dziewczynka przetrwała atak ze strony Rzeźnika, ale na skutek tego okrutnego wydarzenia zdała sobie sprawę, że już nie należy do społeczeństwa Amiszów. Po wielu latach poproszono ją, aby została szefową policji w Painters Mill. Jej amiszowskie korzenie i doświadczenie zdobyte podczas pracy w służbach ochrony porządku publicznego w dużym mieście sprawiły, że stała się idealnym kandydatem na to stanowisko. Kobieta jest przekonana, że pogodziła się już z wydarzeniami z przeszłości, dopóki na zaśnieżonym polu policjant nie znajduje ciała młodej dziewczyny? Wówczas Kate poprzysięga, że schwyta zabójcę, zanim ten zaatakuje po raz kolejny, ale żeby tak się stało musi ona zdradzić swoją rodzinę i amiszowską przeszłość ? a także odkryć mroczny sekret, który może zniszczyć jej życie.

Sprawdź dostępność pozycji w katalogu on-line

Aktualności

Gminne Ośrodki Programowania

Szanowni Państwo !

           Uprzejmie informujemy, iż nasza Biblioteka jest jedną z  20 bibliotek tworzących sieć punktów GO_PRO!, czyli
Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania  problemów.

          Nasza biblioteka została wyposażona w sprzęt do nauki programowania, m.in.  zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki Lego, służące do konstrukcji prawdziwych  robotów.

Do końca 2014 roku w zajęciach w naszym Gminnym Ośrodku Programowania weźmie  udział co najmniej 60 uczniów, programujących pod okiem specjalnie do tego  przeszkolonych 2 pracowników naszej biblioteki.

              Inicjatywę tworzenia sieci GO_PRO! realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej
"MERITUM". Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Administracji
i Cyfryzacji

           Od początku 2015 roku odbywać się będą cotygodniowe spotkania  tzw "Klubu Kodera" "w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum będą rozwiązywać bardziej skomplikowane problemy programistyczne.

            Rodzice którzy chcieliby zapisać uczniów na zajęcia prosimy o kontakt z Biblioteką.

 

 

 

Region

Kraj

Historia Pasymia

Zabytki

Instytucje i organizacje

Copyright © 2015. Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu  Rights Reserved.