Borys Popławski - "Automatyczne wiersze"

Przedwcześnie i nagle zmarły Borys Popławski (1903-1935) to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli tzw. pierwszej fali rosyjskiej emigracji. Popławski należy do grona świata artystów tragicznych. Chociaż już za życia okrzyknięto go główną nutą paryskiej emigracji rosyjskiej pierwszej fali, poeta nie doczekał się jednak należnej mu sławy i do dzisiaj jego twórczość pozostaje tajemnicza, niezbadana, intrygująca. W Polsce dotąd nie tłumaczony i nieznany.

Paczka literacka

Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu oraz Filia biblioteczna w Gromie  w ramach akcji  „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa lnformacyjnego   otrzymała 2  bezpłatne pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki . Dostaliśmy wspaniałe książki między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła.

Zapraszamy do lektury.