Daniel Steel -"Światła Południa"

Przejmująca i pełna czułości opowieść o rozbitej i połączonej na nowo rodzinie, o winie i przebaczeniu, przesycona chłodem sal sądowych Manhattanu i ciepłem amerykańskiego Południa.
Minęło jedenaście lat, odkąd Alexa opuściła Charleston, uciekając przed bólem, jaki zadał jej mąż, i okrucieństwem bogatej rodziny. Zdołała zapomnieć o przeszłości - wychowuje siedemnastoletnią córkę i pracuje jako zastępca prokuratora okręgowego w Nowym Jorku. Anonimowe groźby, jakie zaczyna dostawać podczas procesu seryjnego mordercy, burzą jej spokój.

W obawie o bezpieczeństwo swojego dziecka Alexa podejmuje najtrudniejszą decyzję: zawozi dziewczynę do rodziny byłego męża, do świata, w którym sama zaznała tylu krzywd. Nie wyobraża sobie nawet, jak bardzo odmieni to życie jej i jej córki...

Paczka literacka

Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu oraz Filia biblioteczna w Gromie  w ramach akcji  „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa lnformacyjnego   otrzymała 2  bezpłatne pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki . Dostaliśmy wspaniałe książki między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła.

Zapraszamy do lektury.