"Drzewa Świata" - Ilustrowana encyklopedia

Ta pięknie ilustrowana (3000 akwareli, map, fotografii) książka zawiera opis 1300 najbardziej znanych gatunków drzew na świecie - od majestatycznych sekwoi po małe drzewka ogrodowe. Można ją traktować jako przewodnik do pracy w terenie lub jako podręcznik wprowadzający czytelnika w cykl życia drzew, ich środowisko oraz cechy charakterystyczne rozmaitych gatunków.

Obszerny wstęp przedstawia genezę drzew, ich ścieżki ewolucji oraz mechanizmy, dzięki którym przystosowały się do rozmaitych warunków środowiskowych. Każdej z części drzewa - korze pniu, liściom, szyszkom, kwiatom i owocom - poświęcono osobny dział, wyjaśniając odgrywaną przezeń rolę. Osobno omówiono strefy klimatyczne, w których występują drzewa - od mroźnej tajgi po pustynne równiny.

Po wstępie następuje ilustrowana encyklopedia najczęściej spotykanych, najpopularniejszych oraz najbardziej charakterystycznych drzew występujących na świecie. Każdemu z opisanych gatunków towarzyszą akwarele ukazujące sylwetkę drzewa, a także szczegółowy opis cech charakterystycznych, takich jak barwa kory, kształt i rozmiary liści, okres kwitnienia , typowe wymiary oraz ogólny pokrój. Opisy ułatwiają rozpoznawanie poszczególnych gatunków w ich naturalnym środowisku. Wybrane cechy charakterystyczne drzew zilustrowano fotografiami.

Paczka literacka

Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu oraz Filia biblioteczna w Gromie  w ramach akcji  „Paczka literacka”, organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa lnformacyjnego   otrzymała 2  bezpłatne pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki . Dostaliśmy wspaniałe książki między innymi: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska” Mariusza Szczygła.

Zapraszamy do lektury.