Łukasz Przybyłowicz - "Atlas owadów polskich"

Wyruszmy na spotkanie z biedronką siedmiokropką, modliszką zwyczajną, żukiem wiosennym i wieloma innymi owadami.

Świat owadów bywa tajemniczy i niezwykły, zadziwia różnorodnością. Jedne gatunki urzekają swoim pięknem, inne mogą być dla ludzi utrapieniem, a nawet zagrożeniem. Na pewno jednak warto poznać je bliżej, gdyż niektóre są naprawdę fascynującymi stworzeniami.
W książce zaprezentowano ponad 90 gatunków żyjących w Polsce. Znalazły się tu owady malutkie i niepozorne z wyglądu oraz najwięksi polscy przedstawiciele niektórych grup. „Atlas owadów polskich” przyda się podczas rodzinnych i szkolnych wycieczek na łono natury, a nauczycielom pomoże urozmaicić lekcje przyrody.
Przejrzysty układ tekstu ułatwia zdobycie potrzebnych informacji. Opis każdego gatunku składa się z kilku części, które zwięźle charakteryzują jego:
*wygląd
*odżywianie
*rozmnażanie
*występowanie
Dla dociekliwych - informacje dodatkowe
Dzięki temu rozpoznawanie owadów nie powinno sprawiać trudności, a kolorowe fotografie dodatkowo w tym pomogą!