Phillip Margolin -"Dowody zbrodni"

Technik kryminalistyczny Bernard Cashman, zatrudniony w laboratorium stanowym, cieszy się opinią wybitnego fachowca. Dzięki sporządzonym przez niego analizom dowodów rzeczowych skazano niejednego przestępcę. W rzeczywistości, przekonany o swojej nieomylności i racjach moralnych, ekspert często wykorzystuje swoją wiedzę, żeby manipulować materiałami dowodowymi, fałszując je według własnych potrzeb. Wplątany w sieć oszustw, posuwa się nawet do morderstw, w które wrabia niewinne osoby. Jednemu z klientów adwokata Douga Weavera, choremu psychicznie religijnemu fanatykowi, grozi kara śmierci za zabójstwo, którego nie popełnił. Dowody winy sfabrykował Cashman. Tyle, że nikt o tym nie wie. Weaver i koleżanka po fachu, mecenas Amanda Jaffe, zaczynają bliżej przyglądać się dowodom zebranym w dwóch niepowiązanych ze sobą sprawach, odkrywając zaskakujące podobieństwa i zbiegi okoliczności...