Iny Lorentz - "Fortele nierządnicy"

Pasjonująca opowieść o poszukiwaniach Świętego Graala.
Izabela de Melancourt, przeorysza położonego w lesie klasztoru, chroni tajemnicy swego przodka. Wielki mistrz Leopold von Gordean i jego rycerze zakonni są przekonani, że kobieta zna miejsce ukrycia Świętego Graala. Napadają więc klasztor, zabijają kilka zakonnic. Pozostałe zaś trzymają pod kluczem i torturują. Jednej z sióstr udaje się uciec. Na polecenie przeoryszy zakonnica próbuje dotrzeć do wurzburskiego księcia biskupa Johanna von Brunna, by prosić go o o pomoc. Siepacze wielkiego mistrza doganiają jednak uciekinierkę, chcąc ją zabić. W obronie siostry Justyny stają była nierządnica Maria i jej mąż Michał. Nie wiedzą jednak, ze ocalenie młodej zakonnicy stanie się dla nich początkiem niebezpiecznej wyprawy, podczas której śmierć będzie się czaić za każdym rogiem.