William Nicholson - "Wojna uczuć "

Epicka powieść o miłości, stracie, niespełnionych ambicjach i mrocznych cieniach rzucanych przez wojnę, autorstwa Williama Nicholsona, dwukrotnie nominowanego do Oscara scenarzysty „Gladiatora” i „Cienistej doliny”.

Po kolejnym nieudanym związku Alice przyjeżdża do Normandii, by po raz pierwszy spotkać się z babcią. Pam opowiada wnuczce, że chociaż losy kobiet w ich rodzinie nie zawsze układały się szczęśliwie, jej matka doświadczyła w swoim życiu prawdziwej miłości. Latem 1942 roku Kitty poznaje dwóch żołnierzy: Eda Avenella, żołnierza brytyjskiej piechoty morskiej oraz Larry’ego Cornforda, oficera połączonych działań bojowych. Obaj się w niej zakochują, lecz tylko jeden z wzajemnością. Mężczyźni idą na wojnę, wkrótce Ed otrzymuje najwyższe odznaczenie za odwagę i wraca do domu jako bohater. Niestety, nawet najlepsi żołnierze nie muszą być dobrymi mężami.

Los rzuca bohaterów na okupowane przez Niemców wybrzeże Dieppe w północnej Francji, do powojennych Indii i na Jamajkę w przededniu odzyskania niepodległości. Przyjaciele muszą stawić czoła życiowym dramatom i wyzwaniom, lecz przede wszystkim rozwiązać kwestię miłosnego trójkąta, w który się uwikłali