Atlas drewna

"Atlas drewna" to wydawnictwo przeznaczone dla leśników, pracowników tartaków, cieśli, stolarzy projektantów wnętrz, architektów, rzeźbiarzy i wszystkich, którzy interesują się obróbką drewna.

W książce znajdują się najważniejsze informacje o 30 gatunkach drzew środkowoeuropejskich i ich drewnie.
Na kolorowych fotografiach przedstawiono pokroje drzew, ich pąki, liście, kwiaty, owoce i korę. Fotografie drewna obejmują trzy przekroje: poprzeczny, styczny i promieniowy oraz detale ułatwiające identyfikację gatunku drewna na zdjęciach makro- i mikroskopowych. Opisy podstawowych cech ułatwiających określenie gatunku i gęstość drewna oraz przykłady zastosowania w przemyśle i rzemiośle.

Atlas powstał przy współpracy z Wyższą Szkołą Architektury Budownictwa i Drewna HSB Burgdorf/Biel oraz Szkołą Techniczną HF Holz Biel - Szwajcaria.